O Mnie

Kim jestem?

Mógłbym powiedzieć, że „jestem zwycięzcą” idąc tropem internetowego hitu sprzed lat paru, ale nie będę się silił na humor…

Pierwsze zdanie i już skłamałem. Będę się silił na humor. Bardzo. Ale niektórych to bawi. Na przykład mnie. Mnie to bawi.

Przede wszystkim jestem pasjonatem i wszystko co robię, robię na 110 % moich możliwości. Nigdy nie mam czasu, ale każdy projekt wart mojej uwagi jest zawsze dopięty na ostatni guzik. Brak snu przychodzi tutaj z pomocą, a jak powszechnie wiadomo, „sen jest dla słabych”. Słabości w tym względzie nikt mi nie zarzuci, nie pogardziłbym jednak dniem trwającym 48 lub 60 godzin, specjalnie dla takich pracoholików jak ja.

Wybitnie upodobałem sobie kierunki artystyczne i pochodne. Nie mogąc usiedzieć na miejscu od małego pchałem się na scenę, ring, parkiet, wszędzie, już wtedy mając świadomość, że to jest to, co chcę robić w życiu. Przez prawie ćwierć wieku zbierałem doświadczenie w różnych aspektach pracy scenicznej, występowałem przed kamerą, uczyłem się kunsztu od tych, którzy przybyli na ten ziemski padół zanim ja się na nim pojawiłem i przede wszystkim cały czas szukałem swojej drogi artystycznej.

Szeroki wachlarz zainteresowań daje mi duże możliwości działania, przede wszystkim mogę jednak powiedzieć, że robię to, co kocham, a niektórym się to nawet podoba. Znajdzie się też wielu po przeciwnej stronie barykady, ale to dobrze – każda działalność, nie tylko artystyczna, jest w pewnym sensie subiektywna, trzeba znaleźć swoją niszę i swoją drogę. Ja swoją znalazłem, jest długa i pełna zakrętów, ale innej sobie nie wyobrażam.

A więc co takiego robię?

Zaczynam zdanie od „a więc”, mimo, że to nie przystoi. To na pewno.

Niektórzy mówią na mnie „Człowiek-Orkiestra”. Określenie padające z mojej klawiatury brzmi nieskromnie, ale chyba najlepiej oddaje moje zaangażowanie we wszystko za co się biorę. Lista obejmuje między innymi takie podmioty jak:

KABARET

Jestem założycielem Kabaretu Pod Napięciem, zdobywającej coraz większe uznanie i poklask na polskiej scenie kabaretowej grupie z Trójmiasta. Paramy się szeroko pojętą komedią, szczególną uwagą obdarzając absurd, który bawi nas (jak i publiczność) chyba najbardziej ze wszystkiego, co może śmieszyć. Prócz występów na setkach imprez, przeglądów, a także w telewizji (TVP2), góry nagród i wyróżnień (ponad 40), oraz oczywiście owacji, które przyszło nam otrzymać przez ponad pięć lat działalności, stworzyliśmy wiele charakterystycznych postaci, które pozostają w pamięci widzów na długo, żeby nie powiedzieć na zawsze. Mowa tu choćby o jedynym w swoim rodzaju superbohaterze, Fatmanie, oraz parodii Lecha Wałęsy w różnych ujęciach. W 2016 roku do naszego kabaretowego dorobku dołączył Kabaret Fajt, czyli połączenie północy i południa, wspólny projekt z Kabaretem Yroż, naszymi bratnimi duszami z drugiego końca Polski. To wraz z nimi mierzymy się w zaciętych walkach na śmiech i życie podczas Kabareton Fajtów, które robią furorę wśród fanów sztuki kabaretowej.

IMPROWIZACJA SCENICZNA

Powołałem do działania grupy improwizacji ImproVizja oraz ImPerwersja, trójmiejskie projekty sceniczne skupiające utalentowanych ludzi z głowami pełnymi błyskotliwych pomysłów, które znajdują swoje ujście na scenie. Improwizacja sceniczna (często kategoryzowana jako teatralna lub kabaretowa) to niesamowicie trudna, ale i piekielnie zabawna sztuka, w której publiczność rozdaje karty. To od sugestii widzów zależy co stanie się na scenie, nie ma żadnego scenariusza, wszystko powstaje na poczekaniu. Każde widowisko jest jednorazowe i niepowtarzalne. Obecnie realizuję wiele improwizowanych projektów w mieszanych składach, co rodzi coraz to nowsze możliwości twórcze.

DZIAŁALNOŚĆ INTERNETOWA

Jestem ojcem projektu znanego jako Grupa Kamerowani, pod banderą którego tworzymy zróżnicowane produkcje o zabarwieniu komediowym. Parodie teledysków, akcje uliczne, skecze, mini serie i inne formaty, które przyjdą nam do głów. Niekwestionowanym hitem okazała się parodia utworu „Ona tańczy dla mnie” wylansowana przez zespół Weekend. „On daje mannę” zbliża się do 500 tysięcy wyświetleń na portalu YouTube, teledysk był też wielokrotnie pokazywany w telewizji czy puszczany w audycjach radiowych Kuby Wojewódzkiego i Macieja Stuhra. Gonią ją kolejne parodie – „Nakarm mnie” oraz „Bądź gruby”, daliśmy się też poznać jako nieźli podrywacze w ramach akcji „Podryw na żywo” podczas których zaczepialiśmy przechodniów i serwowaliśmy im nietuzinkowe sposoby na podryw na ich własne życzenie.

MUZYKA

Kolejnym moim projektem, który po głowie chodził mi od małego,  jest tworzenie muzyki i podbijanie światowych scen. Światowe sceny jeszcze czekają, ale solidny fundament już jest. Jestem wokalistą i tekściarzem w zespole Galaxar, który tworzy muzykę taneczną. Śpiewamy, prawie tańczymy, podchodzimy do tematu z wielkim dystansem i przymrużeniem oka, ale jedna rzecz jest bardzo realna – kontakt z publicznością i niezapomniane wrażenia wyciągane z naszych koncertów. Wystarczy trochę disko, wystarczy trochę polo, trolololo.

KONFERANSJERKA/KOMENTARZ SPORTOWY/RING ANNOUNCING

Jestem współzałożycielem projektu PaPu Entertainment, dynamicznego duetu konferansjersko-komentatorskiego. Nasza sceniczna ogłada, luz i bogate doświadczenie w prowadzeniu zróżnicowanych imprez są rozwiązaniem wszelkich potencjalnych problemów z szeroko pojętym wodzirejowaniem  imprez wszelkiego rodzaju. Dodatkowo oferujemy rozbudowany pakiet komentatorski do którego zalicza się m.in. komentarz gal bokserskich, MMA, pokazów judo, meczów piłki nożnej, koszykówki, pro wrestlingu i nie tylko. Profesjonalizm, humor, doświadczenie – to całe PaPu.

PRO WRESTLING

Od dziecka pasjonowałem się pro wrestlingiem, amerykańską rozrywką sportową łączącą elementy atletycznej rywalizacji i dobrego kina akcji. Gdy tylko nadarzyła się okazja, żeby zrobić coś w tym temacie w naszym kraju, nie wahałem się ani chwili. Jestem współzałożycielem, ring announcerem i działaczem Kombat Pro Wrestling polskiej federacji i szkole pro wrestlingu. Odbywają się treningi, na których szkolimy polskich adeptów tej sztuki, organizujemy także gale, na których pojawiają się zawodnicy z całego świata.

DZIENNIKARSTWO

Na co dzień zajmuję się także dziennikarstwem w różnych jego formach, głównie ocierających się o sport oraz gry konsolowe, ale nie lubię się ograniczać. Obecnie jestem współpracownikiem takich magazynów i portali internetowych jak BRAVOSport, PSX Extreme, sporty-walki.org, SportoweFakty.pl dla których pisuję artykuły, recenzje, felietony, z różną częstotliwością i z różnych okazji. Działałem także aktywnie w radiu w ramach Audycji na Poczekaniu

JĘZYK ANGIELSKI

Jako absolwent i magister amerykanistyki dużo czasu spędzam w towarzystwie języka angielskiego, który obecnie nie wydaje się już być językiem obcym, a językiem świata. Jestem certyfikowanym lektorem metody bezpośredniej nauczania języka angielskiego, zarówno tej najbardziej powszechnej, Callana, jak i zmodernizowanej metody BLS Communication, zajmuję się też wszelkiej maści tłumaczeniami, także specjalistycznymi.

Na nadmiar wolnego czasu nie narzekam, ale robię, to co lubię, a chyba o to w tym wszystkim chodzi. Brzmi interesująco, masz pomysł na wspólny projekt bądź współpracę na dowolnej niwie? Zajrzyj do działu KONTAKT i napisz do mnie już dziś!